Od roku 2005 uděluje Česká společnost pro jakost

Cenu Františka Egermayera

za nejlepší studentské práce v oblasti kvality a systémů jejího řízení, systémů ochrany životního prostředí, systémů bezpečnosti a ochrany zdraví při práci i v oblasti péče o kvalitu života našich občanů včetně ochrany jejich zájmů.

Organizace a průběh soutěže:

Soutěž je veřejná a mohou se jí zúčastnit studenti středních škol a učilišť, vyšších odborných škol i vysokých škol v České republice svými ročníkovými, seminárními, absolventskými, bakalářskými, diplomovými a disertačními pracemi z výše uvedených odborných oblastí. Účastníky přihlašuje příslušná škola/fakulta (dále přihlašovatel). Každý přihlašovatel může zaslat do příslušné kategorie nejvýše 5 prací z aktuálního školního roku v termínu do 15. září. Všechny přihlášky, které budou spolu se zaslanou soutěžní prací splňovat předepsané náležitosti, budou do soutěže zařazeny.

Soutěž se koná každoročně a její výsledky jsou slavnostně vyhlašovány na konferenci, kterou ČSJ pořádá v rámci akce Listopad - Měsíc kvality .

Kategorie:

• Odborné práce v průběhu studia na středních školách (seminární, ročníkové a jiné)

• Bakalářské a absolventské práce

• Diplomové práce

• Disertační práce

Kritéria hodnocení:

Práce posuzují a o ocenění rozhodují nezávislé hodnotící komise, které na návrh Odborné skupiny pedagogů jmenuje pro každou kategorii zvlášť předsednictvo ČSJ.

Práce jsou posuzovány/hodnoceny podle těchto kritérií:

• Aktuálnost řešeného problému

• Realizovaný rozsah řešení

• Odborná úroveň

• Logická stavba a formální úprava

• Stupeň splnění cíle

• Osobní přínos autora

• Spojení s praxí při řešení odborného problému

• Využitelnost výsledků

Forma ocenění:

Vítěz v každé kategorii obdrží plaketu, bezplatnou účast na vybrané odborné akci ČSJ, věcný dar a prezentaci v odborném časopise Perspektivy kvality, vydávaném ČSJ.

Kontaktní adresa:

Česká společnost pro jakost

Novotného lávka 200/5

110 00  Praha 1

e-mail: sekretariat@csq.cz nebo smolikova@csq.cz

více zde.

Aleš Novák, tajemník katedry

úřední hodiny: Po, St, Pá – 14:00–15:00, výjimečně po předchozí domluvě možno i jindy