MOZEK A JEHO ČLOVĚK, MYSL A JEJÍ NEMOC

V nakladatelství Galén vyšla nová kolektivní monografie "Mozek a jeho člověk, mysl a její nemoc", jejímiž spoluautorkami jsou i dr. Jitka Lindová, dr. Kateřina Klapilová, dr. Lenka Martinec Nováková a dr. Klára Bártová z KOA FHS UK.

Knihu velmi doporučujeme studentům - do konce února je navíc kniha k dispozici za zvýhodněnou cenu 712 Kč zde.

Publikace přináší koncentrovaný pohled na široké spektrum témat a otázek současného zkoumání mozku a mysli. Klíčové tematické okruhy se týkají nového poznání vztahu mozku a mysli, biologie chování, prožívání a vnímání podstaty sexuality a evolučních kořenů našich partnerských vztahů, mechanismu účinku psychoaktivních látek a problematiky duševních poruch, včetně současných názorů na příčiny jejich vzniku.

Výzkum mozku a mysli obecně, ale specificky i mnoho z probíraných témat se těší pozornosti širší veřejnosti a médií a má zjevné aktuální společenské souvislosti. Kniha je proto koncipována pro zainteresovaného laika a obrací se i ke studentům a čtenářům z jiných akademických oborů, kteří se zajímají o antropologii, psychologii, neurobiologii, psychiatrii a evoluční biologii. Jednotlivé kapitoly přinášejí aktuální pohled na stav zkoumané problematiky a otevírají problémy a výzvy, kterým výzkum mozku a mysli čelí. Autorský kolektiv tvoří především vědečtí a kliničtí pracovníci Národního ústavu duševního zdraví a publikace současně přibližuje bádání a seznamuje s činností tohoto prestižního výzkumného pracoviště.

úřední hodiny: