Ohlédnutí za setkáním absolventů na FHS

V sobotu 27. května proběhlo v sídle fakulty v Jinonicích historicky první absolventské setkání. Absolventi fakulty se tak mohli setkat se svými přáteli a pedagogy a podělit se s nimi o zkušenosti a zážitky, které nabyly po skončení studentských let.

Ohlédnutí za setkáním absolventů na FHS

Pro absolventy byl připraven zajímavý program, během kterého si mohli vyslechnout proslov děkanky Marie Pětové, ale i proslovy zakladatelů fakulty Jana Sokola a Zdeňka Pince. Všichni tři jmenovaní pak byli během celého odpoledne součástí družných hovorů s těmi, kteří se chtěli pochlubit nejen svými pracovními úspěchy. Jan Sokol a Zdeněk Pinc se pak v papírové podobě dokonce stali celebritami foto koutku.

Absolventi se mohli také seznámit se spolkem Studenti FHS UK, prohlédnout si výstavů starých čísel časopisu Humr, podívat se na videa týkající se fakulty nebo si zakoupit jednu z publikací, které fakulta vydává. Pro všechny byl také připraven přípitek a občerstvení v prostoru bufetu, který se pro tuto příležitost změnil k nepoznání.

Celá akce se vydařila a pro absolventy i samotné pořadatele byla příjemným důkazem toho, že budova fakulty v Jinonicích není jen neosobním vysokoškolským prostorem, ale je místem, které je otevřeno setkáním, navazování kontaktů a platformou pro diskuzi, stejně jako sama Fakulta humanitních studií UK.

Sára Wienerová

31. 5. 2017

Fotogalerie z absolventského setkání FHS 2017

Jakub Marek, vedoucí katedry